Parametre
Produktnummer: 1914358-999000
Fabrikant: craft
Køn: Unisex
Farve: Sort
Sport: Løb
Funktion: Åndbar
Fit: Fitted
Bæredygtige: Produktet er udviklet bæredygtigt
Materiale: 60% rec. polyamide, 37% merino wool, 2% elastane, 1% reflective fibre
Sæson: Vinter
Garanti:2 år
Luk denne del
Beskrivelse
ADV WOOL WARM SOCK
Forstærk din vinterløbeoplevelse med ADV WOOL WARM SOCK fra Craft, designet til både mænd og kvinder, der søger komfort og ydeevne. Disse højkvalitets unisex sokker er en essentiel del af dit koldtvejrudstyr og tilbyder den perfekte balance mellem varme og åndbarhed.
Nøglefunktioner:
- Materiale: Fremstillet af en premium blanding af 60% genanvendt polyamid, 37% merinould, 2% elastan og 1% reflekterende fiber, der sikrer holdbarhed og komfort.
- Farve: Elegant sort, perfekt til ethvert løbeoutfit.
- Sportspecifik design: Optimeret til løb, giver disse sokker en tætsiddende, sikker følelse, der støtter din fod med hvert skridt.
- Åndbar og tætsiddende: Hold dine fødder tørre og komfortable med åndbart stof, der transporterer fugt væk og opretholder en tætsiddende pasform.
- Bæredygtigt valg: Fremstillet med bæredygtighed for øje, inkorporerer disse sokker genanvendte materialer for at reducere miljøpåvirkningen.
- Sæson: Specielt designet til vinter, der sikrer, at dine fødder forbliver varme selv under de koldeste forhold.
Vælg ADV WOOL WARM SOCK og oplev den perfekte kombination af varme, bæredygtighed og stil. Ideel til løbere, der kræver kvalitet og ydeevne i deres udstyr.
Fabrikant
New Wave GmbH, Geigelsteinstrasse 10, 83080 Oberaudorf - DE
https://www.newwave-germany.de/kontakt/
Luk denne del
Anmeldelser
Spørgsmål
Tilføj spørgsmål
Ingen har spurgt om dette produkt endnu.
Størrelsesskema
Returpolitik
Betingelser for returnering Vi tilbagefører dine penge inden for 14 dage.
- Du har ret til at fortryde dit køb inden for 30 dage.
- Du skal være opmærksom på at returnere varerne i deres originale stand, ubrugte, i originalemballagen og med originale tags..
- Returfragten betales af kunden.
- Ombytning af varer er desværre ikke muligt.. Hvis du har brug for en anden størrelse eller farve, bedes du returnere produktet og foretage en ny ordre.
- Hvis varerne ankom beskadiget eller brugt, skal du informere vores kundeserviceteam inden for 24 timer via telefon eller e-mail.
Forsendelsesmuligheder
Betalingsmuligheder

Nyligt Åbnede Produkter
Udsolgt